Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
list icon
list icon

.

Grandstage X

Grandstage X

STAGE PIANO

Grandstage X: 75 690.00 CZK / 2 999.00 €


Kúpiť

Grandstage X

Pódiové nástroje

Výnimočný dizajn sa stretáva s inšpiratívnymi zvukmi

Vďaka siedmim rôznym zvukovým enginom, 700 zvukom, intuitívnej koncepcii ovládania a úchvatnému estetickému dizajnu je Grandstage X absolútnou vlajkovou loďou značky KORG. Všetky dôležité funkcie Grandstage X sú ľahko prístupné cez ovládací panel, čo vám umožní plne sa sústrediť na hranie. Vďaka elegantnému dvojfarebnému dizajnu v čiernej a slonovinovej kosti, v kombinácii s dômyselne perforovanými bočnými panelmi, poskytuje Grandstage X nielen najvyššiu kvalitu zvuku, ale na pódiu alebo v štúdiu vytvára aj skutočný dizajnový dojem.

Grandstage X nie je len pódiové piano; je to skutočný dizajnový kúsok s vynikajúcim zvukom. Nechajte sa inšpirovať Grandstage X a posuňte svoju hudbu do úplne nových výšin.

Sedem inšpiratívnych zvukových enginov

Grandstage X je vybavený siedmimi nezávislými zvukovými enginmi, z ktorých každý možno považovať za samostatný produkt. Tieto zvukové enginy poskytujú bezkonkurenčné bohatstvo zvukov vysokej kvality, čím sa Grandstage X jednoznačne odlišuje od masy.

Prémiové zvuky klavíra a elektrického piana s SGX-2 a EP-1

So zvukovým enginom SGX-2 pre akustické klavíre je Grandstage X vybavený veľkým výberom celosvetovo populárnych klavírnych zvukov. SGX-2 prináša jemnú a zároveň silnú expresivitu akustického koncertného krídla, pričom využíva neslučkované sample pre každý kláves, až 12 dynamických úrovní, rezonanciu tlmičov a prirodzene sa vyskytujúce mechanické zvuky. Výsledkom je neporovnateľne autentický zvuk koncertného krídla s vynikajúcimi výrazovými možnosťami.

Grandstage X obsahuje 13 hlavných pián vrátane šiestich svetoznámych koncertných klavírov od nemeckých, talianskych a japonských výrobcov. Obidve nové piana GSX a Nautilus možno dokonca vrstviť s klavírom GSX Far Piano a klavírom Nautilus Far Piano, a vytvoriť tak dokonalú klavírnu atmosféru podľa vášho vkusu.

Medzi ďalšie zvuky pián patria známe pianína a krátke krídla, klavír OASYS, ktorý je obľúbený najmä v kapelách, legendárne stage piano SG1D od KORGu, piano M1, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou popovej hudby 80. a 90. rokov, a historické pianoforte, a to je len niekoľko príkladov.

Aby nástroj vyhovel požiadavkám profesionálnych užívateľov, obsahuje aj tri monofonické zvuky klavíra a klavír so zvýraznenými stredmi. Tieto mono klavíre, ktoré boli špeciálne nahrané v mono, ako aj klavírny zvuk, ktorý v kontexte kapely neprekrýva frekvencie ostatných nástrojov, poskytujú mimoriadne čistý zvuk pre živé vystúpenia s ďalšími hudobníkmi.

Zvukový engine pre elektrické klavíre sa nazýva EP-1 a okrem iného ponúka nový zvuk "Tine 1 Early", typický model založený na mechanickom dotyku so zvukovými plôškami (Tine). Jeho zemitý, skreslený zvuk všetci poznáme z rôznych klasických nahrávok. Kolekcia obsahuje aj ďalšie vintage zvuky elektrických klavírov: "Tine 1 Late", "Tine II", "Tine V", "DMP" a oba zvuky "200" a "20 OA", ktoré sú založené na údere do jazýčkov (Reed). Technológia MDS (Multi-Dimensional Synthesis), ktorá je ďalším vývojom koncepcie rýchlostného prepínania, prirodzene reaguje na najjemnejšie dotyky klaviatúry. "German EP" a "Tablet EP" sú určené najmä nadšencom zvukového dizajnu, pretože dokonale napodobňujú realistické zosilňovače, aparáty a dokonca aj vintage efekty.

Tri jedinečné emulácie organov s CX-3, VOX a FC-1

Engine organu s fónickým kolieskom „CX-3“ je dokonalou reprodukciou legendárnych kombo organov KORG. Tranzistorový organový engine „VOX“ reprodukuje zvuk klasického organu VOX, ktorý bol predstavený v 60. rokoch a mal veľký vplyv na popovú hudbu. Druhý tranzistorový organový engine "FC-1" napodobňuje zvuk kompaktných organov, ktoré dominovali v rovnakej ére ako organ VOX. V kombinácii s integrovaným rotary-speakerom a vibrato efektmi nestojí nič v ceste nefalšovanému organovému pôžitku.

Množstvo zvukových možností AL-1 a HD-1

Grandstage X ponúka najmenej 700 rôznych zvukov. Okrem piatich vyššie uvedených zvukových enginov ponúka Grandstage X aj analógový modelovací zvukový engine "AL-1" pre asertívne sólové zvuky a tučné synth brass, ako aj engine "HD-1" PCM pre širokú škálu ďalších zvukov a nástrojov. Engine "HD-1" obsahuje množstvo klasických klávesových zvukov, ako napríklad "Clavi D" a "Clavi E", každý samplovaný v ôsmich dynamických úrovniach, čembalo, píšťalový organ, elektrické koncertné krídlo samplované v šiestich dynamických úrovniach a FM elektrické piano s jedinečným kovovým zvukovým charakterom.

Úžasný dizajn

Grandstage X má jedinečný dizajn, ktorý je veľmi rozpoznateľný a má potenciál stať sa modernou klasikou. Robustný, lakovaný hliníkový kryt je navrhnutý s jemnými krivkami, zatiaľ čo bočné panely, ktoré sú tiež zakrivené, sú vyrobené z perforovaného kovu. Retro-futuristický vzhľad tohto dizajnu v kombinácii s vrchným krytom v bielej farbe slonovinovej kosti vytvára skutočne pôsobivý vzhľad.

Key-Touch slider na priame ovládanie expresivity

Slider Key-Touch poskytuje priamu kontrolu nad vplyvom dynamiky na hlasitosť a zvuk, čo vám umožňuje v reálnom čase meniť pocit z klaviatúry. Jeho jednoduchým posunutím sa klaviatúra v okamihu stane viac alebo menej citlivou, čo vám umožní prispôsobiť expresivitu Grandstage X vášmu vlastnému štýlu hrania.

Tri party na delenie a vrstvenie zvukov

Ovládacia sekcia pre jednotlivé party je veľmi prehľadne usporiadaná pomocou troch tlačidiel a sliderov. Tlačidlá On/Off umožňujú vytvárať vrstvené a delené zvuky, zatiaľ čo slidery sú k dispozícii na miešanie príslušných pomerov hlasitosti. Názvy programov príslušných partov sa zobrazujú na displeji, čo poskytuje lepší prehľad. Vrstvené a delené zvuky možno používať súčasne, napr. pravá ruka môže pozostávať z vrstvy klavíra a sláčikov, zatiaľ čo ľavá ruka hrá basový zvuk.

Dodajte svojim zvukom potrebnú hrejivosť vďaka Nutube

Funkcia "Analogue Tone" prináša analógový charakter zvuku, ktorý možno dosiahnuť len s lampovým obvodom. Efekt je možné zapnúť pomocou tlačidla "On/Off" a nastaviť pomocou otočného ovládača, čo vám umožní rýchlo dosiahnuť požadovaný výsledok.

Vylepšite svoj zvuk pomocou efektov a ekvalizéra

Grandstage X ponúka priame ovládanie efektov Reverb a Delay na svojom ovládacom paneli, vďaka čomu môžete rýchlo a jednoducho prepínať medzi rôznymi typmi efektov a nastavovať ich intenzitu.
Pribudol nový Shimmer Reverb, a 3-pásmový ekvalizér umožňuje jednoduché prispôsobenie celkového zvuku akustickým podmienkam príslušného miesta.

Sýtejšie zvuky vďaka funkcii Unison

Funkciu Unison, ktorá je známa z analógových syntetizátorov, ale je jedinečná pre stage piana, možno použiť na zosilnenie zvukov syntetizátorov alebo FM pián a pridanie efektu podobného chorusu. Sliderom Unison možno ovládať počet hlasov použitých na jednu notu, a tým aj intenzitu efektu.

Užívateľsky prívetivá sekcia rytmu a postupnosti akordov

Grandstage X je vybavené špeciálnou funkciou rytmu a postupnosti akordov, ktorá je evolúciou funkcie bicej stopy známej z pracovných staníc a syntetizátorov KORG. Plnohodnotná rytmická stopa pozostáva z bicích a basy, a môže nasledovať buď vami hrané akordy, alebo nastavenú sekvenciu akordov, čím dodá vášmu vystúpeniu dokonale synchronizovanú rytmiku.

Prémiová klaviatúra RH3 vyrobená v Japonsku na hru plnú detailov

Grandstage X, ktoré sa vyrába s maximálnou starostlivosťou a precíznosťou v Japonsku, je vybavené plne vyváženou klaviatúrou s kladivkovou mechanikou. Klaviatúra RH3 bola starostlivo navrhnutá tak, aby kopírovala odlišnosti klaviatúry skutočného koncertného krídla, ktorá má väčší odpor v nižších registroch ako vo vyšších, vďaka čomu je hra na nej ladná a expresívna. V kombinácii so 700 zvukmi Grandstage X vám táto sofistikovaná klaviatúra poskytne skutočne komplexný zážitok z hry.

Balík bezplatného softvéru

Grandstage X sa dodáva s výberom rôzneho hudobného softvéru, vrátane Ozone Elements od iZotope, ktorý vám umožní mastrovať vlastné skladby s pomocou umelej inteligencie, skúšobného predplatného softvéru na výučbu hry na klavír Skoove, a softvérových nástrojov od KORGu a ďalších výrobcov.

Inými slovami, v okamihu, keď držíte v rukách tento nástroj, máte k dispozícii aj všestranný výber softvérových produktov, ktoré vám pomôžu posunúť vašu hudbu na vyššiu úroveň.

Elegantný drevený stojan

Drevený stojan ST-WGS (voliteľné príslušenstvo) bol špeciálne navrhnutý tak, aby ladil s hladkými krivkami Grandstage X. Vďaka elegancii pravého dreva je stojan ideálny na použitie na pódiu alebo v modernej obývacej izbe. Nohy sú vyrobené z dreva zo zodpovedne využívaných lesov a ponúkajú oporu, ktorá je elegantná a zároveň stabilná.