Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
list icon
list icon

KingKORG NEO

KingKORG NEO

KingKORG NEO

SYNTHESIZER

KingKORG Neo: 27 990.00 CZK / 1 099.00 €


Kúpiť

KingKORG NEO

Analog modeling syntezátory

Ultrarealistický virtuálny analógový zvuk s inšpiratívnymi funkciami

Legendárny virtuálny analógový syntetizátor KingKORG je späť - v kompaktnom 37-klávesovom modeli s novými zvukmi, kvalitným vokodérom a jedinečným dizajnom!

KingKORG Neo je virtuálny analógový syntetizátor, ktorý patrí do vlastnej ligy. Tento kompaktný univerzálny nástroj, navrhnutý pre dnešných hudobníkov, kombinuje užívateľské rozhranie klasického analógového syntetizátora s intuitívnymi možnosťami úprav, a ponúka prekvapivú hĺbku a flexibilitu.

Vďaka výkonnému zvukovému generátoru XMT, 37 klávesom plnej veľkosti, dynamickému vokodéru a množstvu užívateľsky prívetivých funkcií je KingKORG Neo viac než len syntetizátor; je to komplexný nástroj pre umelcov, ktorí sa chcú vydať novými zvukovými cestami a posunúť hranice hudobnej kreativity.

Výkonný a flexibilný zvukový generátor

KingKORG Neo je vybavený virtuálnym analógovým XMT zvukovým generátorom. XMT je skratka pre "eXpanded Modelling Technology" a bol vyvinutý na dosiahnutie širokej škály zvukov pri jednoduchom používaní.

Preč sú časy zdĺhavého upravovania oscilátorov na vytvorenie nových zvukov. KingKORG Neo tento proces zjednodušuje vďaka vopred pripraveným algoritmom. Tieto starostlivo vytvorené kombinácie rôznych typov oscilátorov a hodnôt vám umožnia v priebehu chvíľky vytvoriť zvuky pripravené na pódium, ktoré majú niečo do seba.

KingKORG Neo ponúka rozsiahly výber algoritmov oscilátorov, ktoré pokrývajú čo najširšiu škálu rôznych zvukov. Od klasických pílových a štvorcových priebehov až po rôzne typy šumu typické pre analógové syntetizátory a komplexné DWGS a PCM priebehy - tento syntetizátor je dokonale pripravený na všetky mysliteľné aplikácie.

Ikonické modely filtrov s vlastným charakterom

Srdcom KingKORGu Neo je jeho starostlivo navrhnutá sekcia filtrov, ktorá je jednou z najdôležitejších vlastností, pokiaľ ide o charakter zvuku syntetizátora. KingKORG Neo bol vybavený všestrannou škálou rôznych typov filtrov, z ktorých každý môže mať veľmi osobitý vplyv na vaše zvukové kreácie - jedna z veľkých výhod analógových modelingových syntetizátorov.

Zbierka filtrov KingKORGu Neo je skutočnou truhlicou pokladov pre zvukových dizajnérov. Ponúka širokú škálu základných typov filtrov, čo výrazne uľahčuje precízne tvarovanie nových zvukov. To však nie je všetko. KingKORG Neo obsahuje aj niekoľko modelov filtrov ovplyvnených klasickými monofónnymi analógovými syntetizátormi zo 70. rokov, ktoré sú ideálne pre mohutné sóla a hlboké basy. Akoby to nestačilo, zvuková esencia dôležitých polyfonických syntetizátorov z 80. rokov bola zachytená aj vo vlastných typoch filtrov. A samozrejme, v tejto kolekcii nesmú chýbať ani legendárne filtre KORG MS-20.

Jednou z najpôsobivejších vlastností týchto filtrov je ich schopnosť samooscilácie pri úplnom vytočení rezonancie - dôležitý trik pre zvukový dizajn klasických analógových syntetizátorov. Táto vlastnosť otvára úplne nové zvukové možnosti, od éterických textúr až po silné zvuky s výraznou rezonanciou.

Integrovaný vokodér

KingKORG Neo má na ovládacom paneli symetrický XLR vstup a dodáva sa s odolným mikrofónom vysokej kvality. Táto zostava doslova vyzýva, aby ste sa ponorili do zvukových svetov, ktoré vokodér otvára.

Vokodér KingKORGu Neo je vybavený 16-pásmovým filtrom, aký nájdete v špecializovaných vokodérových zariadeniach. Táto výkonná funkcia umožňuje vytvárať klasické vokodérové zvuky, ale to je vlastne len začiatok. Posúvaním frekvencie filtra pomocou funkcie Formant Shift, a jemným nastavením hlasitosti a panorámy každého jednotlivého pásma možno vytvoriť svet nových a jedinečných zvukov. Či už hľadáte klasický vintage šarm alebo najmodernejšie zvuky, tento vokodér sa bez problémov prispôsobí akémukoľvek hudobnému štýlu.

To však nie je všetko, pretože KingKORG Neo sa jednoznačne zameriava na flexibilitu. B-timber sa dá šikovne použiť ako modulátor, a teda ako alternatíva mikrofónového vstupu. Týmto spôsobom možno vokodérový efekt bez problémov zmiešať so zvukom syntetizátora, čo otvára úplne nové zvukové možnosti.

Okrem toho možno vstup mikrofónu vybrať individuálne ako zdroj zvuku pre každý z troch oscilátorov tónovej skupiny A alebo B. Táto jedinečná funkcia umožňuje miešať hlas a nástroj, takže môžete vytvárať obzvlášť kreatívne a inovatívne zvuky.

Súčasné presetové programy

Továrenské zvuky KingKORGu Neo obsahujú výber 200 presetových programov pripravených na pódium pre moderných hudobníkov. Všetky tieto presety sú priradené k ôsmim kategóriám, ako napríklad SYNTH, LEAD a BASS, preto ich možno rýchlo a intuitívne nájsť v každej situácii.

Majstrovské efekty

KingKORG Neo ponúka celkom tri hlavné bloky efektov, každý so šiestimi nezávislými typmi efektov, ktoré môžete použiť na ďalšie zdokonalenie vašich zvukov.

Blok PRE FX poskytuje efekty ako je distortion a simulácie zosilňovača. MOD FX dodá vašim zvukom klasické čaro efektov phaser, chorus a tremolo. Na vytvorenie priestorových zvukov poskytuje blok REV/DELAY príslušné ambientné efekty, ako sú hall, plate a mod delay. Výber a nastavenie efektov je veľmi jednoduché vďaka vyhradeným ovládacím prvkom pre každý z týchto efektových blokov.

Virtuálny patch panel

Vďaka systému virtuálneho prepájania ponúka KingKORG Neo podobne flexibilnú architektúru ako klasické analógové syntetizátory, napríklad legendárny MS-20. Táto intuitívna funkcia prináša flexibilitu fyzického prepájania syntetizátorov do digitálneho veku. Vďaka šiestim virtuálnym patch prepojeniam pre každý timbre možno riadiace signály, ako napríklad EG, LFO alebo pohyby joysticku, smerovať na dôležité zvukové parametre, ako napríklad výšku tónu a cutoff frekvenciu. Táto bezproblémová integrácia umožňuje komplexné modulácie a hĺbkovú manipuláciu so zvukom, čím dodáva vašej hudbe ďalší kreatívny rozmer.

Inšpiratívny krokový arpegiátor

KingKORG Neo je vybavený všestranným krokovým arpegiátorom, nástrojom, ktorý oživuje vaše zvukové kreácie automatickým generovaním arpegií z hraných akordov. Posuňte sa o krok ďalej a vyberte si jeden zo šiestich rôznych typov arpegia, aby ste si ešte viac prispôsobili svoj zvuk. Môžete tiež nastaviť dĺžku, interval a stav zapnutia/vypnutia každého jednotlivého kroku, čo ponúka širokú škálu rytmických možností.

Intuitívne ovládanie

Ovládací panel KingKORGu Neo bol navrhnutý tak, aby kombinoval pocit z klasického analógového syntetizátora s najlepšími súčasnými technológiami. Jeho rozloženie je premyslene rozdelené do jednotlivých blokov, vďaka čomu sa pri editácii zvukov ľahko zorientujete.

Sekcia oscilátorov má vlastný displej, ktorý zobrazuje názov aktuálne zvoleného algoritmu. Jednoduchým otáčaním príslušného knobu môžete prechádzať jednotlivými možnosťami, čítať ich názvy na displeji, alebo rýchlo meniť rôzne kategórie, napríklad "Analogue" alebo "DWGS". Knob "Control" je automaticky priradený najdôležitejším parametrom rôznych oscilátorov, čo umožňuje ich bezproblémovú úpravu v reálnom čase.

V rámci intuitívneho používania obsahuje ovládací panel KingKORGu Neo aj tri vyhradené ovládacie prvky pre každý z troch hlavných efektových blokov. Vďaka tomu je možné ľahko porovnávať rôzne typy a nastavenia efektov, a ich vplyv na celkový zvuk. Na svietiacom OLED displeji sú všetky dôležité informácie vždy dobre čitateľné, a to aj v tých najťažších svetelných podmienkach, napríklad na pódiu alebo v štúdiu.

Funkcia favorite pre použitie na živo

Funkcia obľúbených položiek umožňuje vyvolanie často používaných zvukových programov jediným stlačením tlačidla. Celkovo 40 zvukových programov možno priradiť 8 tlačidlám kategórií ako favorites, a preto ich možno rýchlo a jednoducho znovu vyvolať.

Balík hudobného softvéru zadarmo

KingKORG Neo prichádza s množstvom rôzneho hudobného softvéru, aby vám pomohol posunúť vašu hudbu na vyššiu úroveň, vrátane Ozone Elements od Izotope pre mastering s pomocou umelej inteligencie, Skoove na zlepšenie vašich zručností pri hre na klávesy, a softvérových syntetizátorov od KORGu a iných značiek.

Viac informácií o softvérovom balíku KORG a jeho stiahnutie nájdete tu >>