Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
list icon
list icon

.

KingKORG NEO

KingKORG NEO

SYNTHESIZER

KingKORG Neo: 25 190.00 CZK / 999.00 €


Kúpiť

KingKORG NEO

Analog modeling syntezátory

Ultrarealistický virtuálny analógový zvuk
Výkon a nadživotné zvuky

KingKORG, uznávaný a výkonný virtuálny analógový syntetizátor, sa vracia v kompaktnom modeli s 37 klávesmi v plnej veľkosti so sviežimi novými zvukmi, skvelým vokodérom a novým vylepšeným vzhľadom. 

Predstavujeme KingKORG NEO, virtuálny analógový syntetizátor, ktorý je predstaviteľom vlastnej ligy. Je to jediný hardvérový syntetizátor, ktorý ponúka charakteristické filtre piatich najikonickejších syntetizátorov všetkých čias pre maximálne zvukové možnosti. Tento kompaktný výkonný syntetizátor, navrhnutý pre dnešných hudobníkov, kombinuje klasické rozloženie syntetizátora podobné analógovému s rýchlymi a intuitívnymi možnosťami editácie, pričom ponúka bezkonkurenčnú úroveň hĺbky a flexibility. 

Vďaka legendárnemu zvukovému enginu XMT, obrovskej škále syntetizátorových filtrov, 37 klávesom plnej veľkosti, dynamickému vokodéru a súboru užívateľsky prívetivých funkcií prekračuje KingKORG NEO hranice syntézy - je to komplexný nástroj pre umelcov, ktorí túžia objavovať nové zvukové sféry a posúvať hranice hudobnej kreativity.

Výkonný zvukový engine sa môže pochváliť flexibilitou

KingKORG NEO obsahuje náš virtuálny analógový zvukový engine XMT. XMT je skratka pre eXpanded Modelling Technology a bol vytvorený tak, aby ponúkal rozsiahlu škálu zvukov a zároveň zabezpečil jednoduchosť ovládania.

Preč sú časy prácneho nastavovania oscilátorov pri tvorbe zvuku. KingKORG NEO tento proces zjednodušuje vďaka prednastaveným algoritmom. Tieto starostlivo navrhnuté kombinácie rôznych typov oscilátorov vám umožnia rýchlo a jednoducho formovať bohaté, na pódium pripravené tóny.

Vychádzajúc v ústrety požiadavke na rozmanité tonálne možnosti je KingKORG NEO vybavený širokou škálou algoritmov oscilátorov. Od klasických pílových a štvorcových vĺn až po zložitejšie šumové vzory typické pre analógové syntetizátory, a siahajúce až po PCM/DWGS. Tento syntetizátor je vybavený tak, aby uspokojil rozsiahlu škálu hudobných potrieb a preferencií.

Tvorba charakteru s ikonickými modelovanými filtrami

V srdci KingKORGu NEO sa nachádza jeho starostlivo navrhnutá sekcia filtrov, ktorá je základným kameňom pri definovaní jedinečného zvukového charakteru syntetizátora. KingKORG NEO sme naplnili rozmanitou škálou vrátane modelov filtrov piatich najslávnejších syntetizátorov v hudobnej histórii, z ktorých každý dodáva vašim zvukovým kreáciám osobitnú príchuť, čo je aspekt, v ktorom analógové modelovanie skutočne žiari.

Kolekcia filtrov KingKORGu NEO je pokladom pre zvukových dizajnérov. Zahŕňa širokú škálu základných typov analógových modelovacích filtrov, ktoré vám umožnia precízne a ľahko tvarovať zvuky. Starostlivo sme vymodelovali filtre, ktoré sú ozvenou dvoch najikonickejších analógových monofónnych syntetizátorov 70. rokov pre úderné sóla a hlboké basy. Zachytili sme tiež podstatu dvoch najslávnejších polyfonických syntetizátorov z konca 70. rokov a energickej éry new wave 80. rokov. A samozrejme, KingKORG NEO obsahuje legendárne filtre z vlastného analógového syntetizátora Korg MS-20.

Celkovo je k dispozícii 18 filtrov, ktoré vytvárajú zvuky bohaté, nepríjemné, sladké, pálčivé, ťažké, vzdušné - dokážu vám poskytnúť najširšiu možnú škálu zvukov.

Jednou z najzaujímavejších vlastností týchto filtrov je ich schopnosť samočinne kmitať, keď zvýšite rezonanciu - charakteristický znak klasickej analógovej syntézy. Táto schopnosť otvára svet zvukových možností, od vytvárania éterických textúr až po tvorbu silných, rezonančných tónov.

300 programov v 8 kategóriách pre jednoduchý prístup

K dispozícii je 300 programov (200 presetových, 100 užívateľských), ktoré vám poskytnú okamžitú inšpiráciu, pričom každý z nich môžete ľahko a intuitívne upravovať pomocou ovládacích prvkov na prednom paneli. Programy sú uložené v piatich bankách po ôsmich "obľúbených" programoch, ktoré fungujú ako "živé sady" pre ľahký prístup počas vystúpenia, alebo rýchle nájdenie toho, čo potrebujete počas nahrávania.

Kúzlo vokodéra

KingKORG Neo má na ovládacom paneli symetrický XLR vstup a dodáva sa s odolným mikrofónom vysokej kvality. Táto zostava doslova vyzýva, aby ste sa ponorili do zvukových svetov, ktoré vokodér otvára.

Vokodér KingKORGu Neo je vybavený 16-pásmovým filtrom, aký nájdete v špecializovaných vokodérových zariadeniach. Táto výkonná funkcia umožňuje vytvárať klasické vokodérové zvuky, ale to je vlastne len začiatok. Posúvaním frekvencie filtra pomocou funkcie Formant Shift, a jemným nastavením hlasitosti a panorámy každého jednotlivého pásma možno vytvoriť svet nových a jedinečných zvukov. Či už hľadáte klasický vintage šarm alebo najmodernejšie zvuky, tento vokodér sa bez problémov prispôsobí akémukoľvek hudobnému štýlu.

To však nie je všetko, pretože KingKORG Neo sa jednoznačne zameriava na flexibilitu. B-timber sa dá šikovne použiť ako modulátor, a teda ako alternatíva mikrofónového vstupu. Týmto spôsobom možno vokodérový efekt bez problémov zmiešať so zvukom syntetizátora, čo otvára úplne nové zvukové možnosti.

Okrem toho možno vstup mikrofónu vybrať individuálne ako zdroj zvuku pre každý z troch oscilátorov tónovej skupiny A alebo B. Táto jedinečná funkcia umožňuje miešať hlas a nástroj, takže môžete vytvárať obzvlášť kreatívne a inovatívne zvuky.

Vstavané presetové programy prispôsobiteľné súčasnej hudobnej scéne

Továrenské zvuky KingKORGu Neo obsahujú výber 200 presetových programov pripravených na pódium pre moderných hudobníkov. Všetky tieto presety sú priradené k ôsmim kategóriám, ako napríklad SYNTH, LEAD a BASS, preto ich možno rýchlo a intuitívne nájsť v každej situácii.

Majstrovské efekty

KingKORG Neo ponúka celkom tri hlavné bloky efektov, každý so šiestimi nezávislými typmi efektov, ktoré môžete použiť na ďalšie zdokonalenie vašich zvukov.

Blok PRE FX poskytuje efekty ako je distortion a simulácie zosilňovača. MOD FX dodá vašim zvukom klasické čaro efektov phaser, chorus a tremolo. Na vytvorenie priestorových zvukov poskytuje blok REV/DELAY príslušné ambientné efekty, ako sú hall, plate a mod delay. Výber a nastavenie efektov je veľmi jednoduché vďaka vyhradeným ovládacím prvkom pre každý z týchto efektových blokov.

Funkcia virtuálneho prepájania

Vďaka systému virtuálneho prepájania ponúka KingKORG Neo podobne flexibilnú architektúru ako klasické analógové syntetizátory, napríklad legendárny MS-20. Táto intuitívna funkcia prináša flexibilitu fyzického prepájania syntetizátorov do digitálneho veku. Vďaka šiestim virtuálnym patch prepojeniam pre každý timbre možno riadiace signály, ako napríklad EG, LFO alebo pohyby joysticku, smerovať na dôležité zvukové parametre, ako napríklad výšku tónu a cutoff frekvenciu. Táto bezproblémová integrácia umožňuje komplexné modulácie a hĺbkovú manipuláciu so zvukom, čím dodáva vašej hudbe ďalší kreatívny rozmer.

Funkcia krokového arpegiátora

KingKORG Neo je vybavený všestranným krokovým arpegiátorom, nástrojom, ktorý oživuje vaše zvukové kreácie automatickým generovaním arpegií z hraných akordov. Posuňte sa o krok ďalej a vyberte si jeden zo šiestich rôznych typov arpegia, aby ste si ešte viac prispôsobili svoj zvuk. Môžete tiež nastaviť dĺžku, interval a stav zapnutia/vypnutia každého jednotlivého kroku, čo ponúka širokú škálu rytmických možností.

Intuitívne ovládanie

Ovládací panel KingKORGu Neo bol navrhnutý tak, aby kombinoval pocit z klasického analógového syntetizátora s najlepšími súčasnými technológiami. Jeho rozloženie je premyslene rozdelené do jednotlivých blokov, vďaka čomu sa pri editácii zvukov ľahko zorientujete.

Sekcia oscilátorov má vlastný displej, ktorý zobrazuje názov aktuálne zvoleného algoritmu. Jednoduchým otáčaním príslušného knobu môžete prechádzať jednotlivými možnosťami, čítať ich názvy na displeji, alebo rýchlo meniť rôzne kategórie, napríklad "Analogue" alebo "DWGS". Knob "Control" je automaticky priradený najdôležitejším parametrom rôznych oscilátorov, čo umožňuje ich bezproblémovú úpravu v reálnom čase.

V rámci intuitívneho používania obsahuje ovládací panel KingKORGu Neo aj tri vyhradené ovládacie prvky pre každý z troch hlavných efektových blokov. Vďaka tomu je možné ľahko porovnávať rôzne typy a nastavenia efektov, a ich vplyv na celkový zvuk. Na svietiacom OLED displeji sú všetky dôležité informácie vždy dobre čitateľné, a to aj v tých najťažších svetelných podmienkach, napríklad na pódiu alebo v štúdiu.

Funkcia Favorites pre použitie naživo

Funkcia obľúbených položiek umožňuje vyvolanie často používaných zvukových programov jediným stlačením tlačidla. Celkovo 40 zvukových programov možno priradiť 8 tlačidlám kategórií ako favorites, a preto ich možno rýchlo a jednoducho znovu vyvolať.