Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
list icon
list icon

.

Opsix mk II

Opsix mk II

ALTERED FM SYNTHESIZER

Opsix mk II: 19 890.00 CZK / 789.00 €


Kúpiť

Opsix mk II

Digitálne syntetizátory

Celé spektrum zvukov

Opsix mkII je digitálny syntetizátor ako žiadny iný. Vychádza z pôvodného modelu opsix, polyfónia sa však zdvojnásobila na pôsobivých 64 hlasov! Výsledkom je vynikajúci výkon s precíznou kontrolou nad všetkými parametrami formovania zvuku.

Vďaka jeho mixu operátorov sa FM syntéza stala prvýkrát mimoriadne prístupnou, zrozumiteľnou a intuitívne ovládateľnou. S dodatočnými možnosťami syntézy a programovania ponúkol opsix mimoriadne efektívny pracovný postup na vytváranie jedinečných zvukov.

Opsix mkII je tiež plne kompatibilný so zvukmi pôvodného opsix, opsix SE a softvérom opsix native, ako aj s početnými zvukovými knižnicami opsix mkII od tretích strán.

 • Rozšírená polyfónia 64 hlasov
 • Mix operátorov zabezpečuje prehľadnosť
 • Všetko na dosah ruky
 • Šesť typov syntézy v jednom nástroji
 • Všetko je iné vďaka Altered FM
 • Výkonné efektové procesory
 • Polyfonický Motion Sequencing
 • Flexibilná modulačná matica
 • Náhoda hrá vo váš prospech
 • Bezplatný Librarian softvér
 • Množstvo zvukových balíkov pripravených na použitie v obchode KORG Shop (https://korg.shop/sound-libraries/opsix.html)
 • Špeciálna ponuka crossgrade pre opsix native (softvér)

Rozšírená polyfónia 64 hlasov

Opsix mkII má 64 hlasov, čo je dvakrát viac ako 32 hlasov pôvodnej verzie. To umožňuje rozsiahle zvukové experimenty bez obáv z náhleho vypadnutia hlasov. Okrem toho je potlač mixu operátorov, ktorý je jedným z najdôležitejších prvkov koncepcie ovládania opsix mkII, v novej zelenej farbe.

Mix operátorov zabezpečuje prehľadnosť

Srdcom každého zvuku v opsix mkII je jedinečný mix operátorov - ľahko pochopiteľná kombinácia šiestich faderov a knobov, ktoré vás pozývajú na cestu zvukového objavovania. Každý zo šiestich partov je podsvietený a poskytuje vizuálnu spätnú väzbu o svojej aktuálnej funkcii prostredníctvom príslušnej farby: zvukové signály sa rozsvietia na červeno, zatiaľ čo modulátory sú indikované modrým podsvietením. Zmenou nastavení týchto ovládacích prvkov možno v okamihu zmeniť aktuálny zvuk, čo môže poskytnúť závan čerstvého vzduchu pre vaše hudobné nápady. Tento jednoduchý a zrozumiteľný pracovný postup je to, čo robí opsix mkII takým výnimočným - samozrejme, okrem jeho výnimočných zvukov.

Všetko na dosah ruky

Či už si chcete prispôsobiť pripravený preset podľa vlastných predstáv, alebo vytvoriť vlastné zvuky od začiatku, šesť flexibilných ovládacích prvkov na zadávanie dát vám ponúka mimoriadne rýchly prístup ku všetkým dôležitým parametrom. Bez problémov spolupracujú s príslušným zobrazením na veľkom OLED displeji, aby ste mali vždy dokonalý prehľad, a tým aj neobmedzený kreatívny pracovný postup. V kombinácii s mixom operátorov sa tvorba nových zvukov stáva detskou hrou - a je skvelou zábavou!

Vyberte si zo širokej ponuky filtrov v analógovom štýle, ako sú napríklad radikálne dolno- a hornopriepustné filtre KORG MS-20 alebo výkonný, ale maslovo hladký dolnopriepustný filter Polysix, ktorý dodá vášmu zvuku nádherný vintage charakter. K dispozícii sú aj rezonančné dvojpólové a štvorpólové dolnopriepustné, hornopriepustné, pásmové a dokonca aj pásmo odstraňujúce filtre.

Je tu aj zabudovaný spektrálny analyzátor a klasický osciloskop na displeji pre priamu vizuálnu spätnú väzbu pri navrhovaní zvukov.

Šesť typov syntézy v jednom nástroji

Základný princíp opsix mkII sa nedá opísať iným slovom ako "rozľahlý". Keďže umožňuje usporiadanie a moduláciu vlnových priebehov takmer nekonečným množstvom spôsobov, je pre opsix mkII jednoduché vytvárať zvuky rôznymi formami syntézy:

Subtraktívna syntéza:
Jednotlivé zložky zvuku sa selektívne odstraňujú, aby sa vytvoril požadovaný nový zvuk. Táto forma syntézy je najpoužívanejšia. Opsix mkII ponúka na tento účel až šesť obálok a rôzne modely filtrov, pomocou ktorých možno vytvoriť nespočetné množstvo klasických aj inovatívnych zvukov.

Semi-modulárna syntéza:
Manipulácia so signálovou cestou na zmenu zvuku. Výberom rôznych algoritmov sa výrazne mení základný charakter výstupného zvuku. A čo je na tom najlepšie: nepotrebujete na to jediný patch kábel!

Analógové modelovanie:
Vďaka analógovému ovládaniu a veľkému množstvu vrstviteľných priebehov môžete v okamihu prejsť z digitálneho sveta do analógového a späť. Vytvárajte ultra hlboké basy, brilantné sóla, teplé zvuky plôch, klasické vintage dychové zvuky a, a, a, a...

Waveshaping:
Pridávanie zámerne vytvoreného skreslenia do vlnových priebehov s cieľom generovať agresívne tóny, ktoré môžu byť harmonické aj disharmonické. Týmto spôsobom možno vytvoriť obzvlášť ostré a hryzavé zvuky, ktoré sú plné charakteru.

Aditívna syntéza:
Kľúčom k vytvoreniu širokej škály harmonických, disonantných a vzrušujúcich zvukov je vrstvenie vlnových priebehov na seba, a súčasné miešanie ich harmonických zložiek. Vďaka šiestim dostupným operátorom je možné pokryť celú sekciu FM. Vydajte sa na cestu časom za ikonickými zvukmi syntetizátorov, ktoré písali niekoľko desaťročí hudobnej histórie.

Klasická FM syntéza:
V neposlednom rade veľmi flexibilná a výkonná architektúra opsix mkII ponúka skutočnú FM syntézu so šiestimi operátormi. Vďaka tomu ľahko a autenticky reprodukuje legendárne charakteristické zvuky, ktoré bolo počuť na nespočetných hitových produkciách od 80. rokov až po súčasnosť - a to s výrazne vyššou polyfóniou ako iné samostatné FM syntetizátory, ktoré sú dnes k dispozícii!

Vybavený všetkými týmito možnosťami má opsix mkII prostriedky na to, aby sa stal modernou klasikou pre extravagantný zvukový dizajn.

Všetko je iné vďaka Altered FM

To, čo sa začalo myšlienkou vdýchnuť nový život klasickej forme syntézy, sa rýchlo vyvinulo úplne iným smerom. Základom generovania zvuku opsix mkII je FM, ale tým sa podobnosť s touto formou syntézy končí. Architektúra Altered FM prináša obrovské spektrum zvukov, ktoré je univerzálnejšie než takmer akákoľvek iná forma syntézy pred ňou. Vďaka dodatočným vlnovým priebehom, filtrom, waveshaperom, efektom, LFO, obálkam, moduláciám a ďalším prvkom je možné realizovať takmer nekonečné množstvo nových, nikdy predtým nepočutých zvukov.

Výkonné efektové procesory

Opsix mkII ponúka tri efektové bloky, ktoré možno používať súčasne, a každý z nich je vybavený 30 efektmi s vysokým rozlíšením. S nimi môžete ľahko ďalej vylepšovať vlastné zvuky a posúvať ich na úplne novú úroveň. Rozsiahly výber efektov ponúka zmes dôležitých štandardných efektov, ako sú chorus, phaser, delay a kompresor, ako aj špecializovanejších zástupcov svojho druhu, napríklad zvukotvorné shimmer reverby štúdiovej kvality, ktoré vašim zvukom otvárajú úplne nové dimenzie.

Polyfonický Motion Sequencing

Opsix mkII je vybavený mimoriadne všestranným krokovým sekvencerom, ktorý svojou flexibilitou a rozsiahlymi možnosťami dáva zabrať mnohým grooveboxom. Na vyvolanie komplexných sekvencií s neustále sa meniacimi zvukmi stačí jednoduché stlačenie tlačidla PLAY. Každý zvukový program už obsahuje vlastnú sekvenciu, ale samozrejme si môžete naprogramovať aj vlastné.

V jednom kroku možno naprogramovať až šesť nôt, a pre každú notu možno upravovať hodnotu dynamiky, čas gate a časovanie prehrávania. To vám umožňuje vytvárať dlhé frázy alebo jemné časové posuny, ktoré sú potrebné napríklad pre typické gitarové sprievody alebo virble bicích - možnosti, ktoré bežný 16-krokový sekvencer jednoducho neponúka. Motion Sequencer opsix mkII navyše umožňuje zaznamenávať automatizácie až šiestich rôznych parametrov, takže môžete animovať jemné nuansy vo zvuku, alebo dokonca vytvárať komplexné rytmické patterny, ktorých zvuk sa drasticky mení s každým krokom.

Flexibilná modulačná matica

Možnosti modulácie, ktoré ponúka opsix mkII, doslova prekračujú hranice. So šiestimi rôznymi režimami operátorov a 40 presetovými algoritmami, plus možnosťou vytvárať vlastné algoritmy, ponúka opsix mkII takmer nevyčerpateľný arzenál zvukových nástrojov.

Syntézu opsix mkII ďalej podporujú procesory na konci signálového reťazca. Sekcia MOD pracuje nezávisle od šiestich operátorov a poskytuje tri obálky, tri LFO a dvanásť virtuálnych patchov pre obrovské možnosti prepájania. S touto výbavou môžete v okamihu vytvoriť rozľahlé modulácie pre rozvlnené zvukové krajiny, alebo zvuky s výrazne rytmickým charakterom.

Náhoda hrá vo váš prospech

Šikovná funkcia náhodnosti môže poskytnúť zvláštnu inšpiráciu. Jednoduchým stlačením tlačidla so symbolom hracej kocky sa zvukové parametre syntetizátora doslova "náhodne premiešajú", čím vznikajú úplne nové, jedinečné zvuky. Táto funkcia náhodnosti sa dá aplikovať na všetky parametre súčasne, alebo len na operátory, algoritmus alebo uloženú sekvenciu.

Týmto spôsobom môžu "malé šťastné náhody" vytvoriť fantastické nové zvuky, alebo poskytnúť užitočný základ pre ďalší zvukový dizajn.

Bezplatný Librarian softvér

Softvér opsix Librarian umožňuje počítačovú správu zvukov na opsix mkII pripojenom cez USB, ako aj prenos jednotlivých zvukových dát medzi opsix mkII a pripojeným počítačom.

KORG Shop

KORG Shop ponúka široký výber rôznych zvukových balíkov pre opsix mkII, ktoré môžete použiť priamo vo svojej produkcii bez ďalšieho upravovania. Naši zvukoví dizajnéri, umelci a špecialisti na FM syntetizátory z celého sveta starostlivo vytvorili tieto zvuky, ktoré obohatia vašu produkciu.

Balík bezplatného softvéru

Opsix mkII sa dodáva s výberom rôzneho hudobného softvéru, vrátane Ozone Elements od iZotope, ktorý vám umožní mastrovať vlastné skladby s pomocou umelej inteligencie, skúšobného predplatného softvéru na výučbu hry na klavír Skoove, a softvérových nástrojov od KORGu a ďalších výrobcov.

Inými slovami, v okamihu, keď držíte v rukách tento nástroj, máte k dispozícii aj všestranný výber softvérových produktov, ktoré vám pomôžu posunúť vašu hudbu na vyššiu úroveň.

Špeciálna ponuka crossgrade na opsix native (softvér)

Pre tých, ktorí majú hardvér série opsix, sme pripravili prechod na opsix native (softvér) za špeciálnu cenu. Prostredníctvom softvéru opsix librarian môžu získať kupónový kód, ktorý im umožní nákup za špeciálnu cenu 49,99 USD v obchode KORG Shop. Užívatelia tak budú môcť používať hardvér série opsix na pódiu a opsix native v DAW, vďaka čomu bude použiteľný v rôznych prostrediach.
* Vyžaduje opsix Sound Librarian v1.0.1 alebo novšiu verziu.

1. Majitelia opsix mkII a opsix SE: Stiahnite si a nainštalujte najnovšiu verziu editora opsix Editor/Librarian.
2. Otvorte menu File v Editor/Librarian a vyberte položku "Get Plug-in Coupon...".
3. Zobrazí sa dialógové okno a kód kupónu. Postupujte podľa pokynov na obrazovke a uplatnite kupón v KORG Shope.

opsix native

opsix mkII je digitálny syntetizátor, ktorý sa nepodobá žiadnemu inému, s tomu zodpovedajúcimi zvukmi. Okamžite objavte stovky sviežich, špičkových zvukov, ktoré inšpirujú váš ďalší hudobný projekt! Posuňte sa ešte ďalej s možnosťou prispôsobenia priamo na dosah ruky.

Mix operátorov, ktorý dramaticky mení vlastnosti zvuku, a flexibilný zvukový engine, ktorý ďaleko presahuje oblasť FM nástrojov, čo je symbolizované slovom "Altered", zostávajú zachované, rovnako ako jedinečná schopnosť softvéru poskytovať pohľad na všetky parametre z vtáčej perspektívy. Užívateľské rozhranie ďalej rozširuje potenciál tohto syntetizátora.

opsix native je plug-in verzia opsix mkII na produkčné použitie v DAW s rovnakým zvukovým enginom ako má opsix mkII