Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
list icon
list icon

.

TM-70T

TM-70T

COMBO TUNER METRONOME

TM-70T BK: 1 390.00 CZK / 55.00 €
TM-70T WH: 1 390.00 CZK / 55.00 €
TM-70C BK: 1 750.00 CZK / 69.00 €
TM-70C WH: 1 750.00 CZK / 69.00 €


Kúpiť

TM-70T

Ladičky

Na stiahnutie

Séria TM, ktorá predstavuje prelomový koncept kombinovanej ladičky a metronómu, sa môže pochváliť širokou škálou funkcií a vynikajúcou viditeľnosťou, a je dokonalým zariadením na tréning rytmu pre dychové a strunové nástroje.

Najnovší model TM-70T ešte viac pozdvihuje pôvodnú koncepciu a uľahčuje jej používanie. Je nielen dostatočne malá, aby sa zmestila do vrecka, ale je vybavená novým displejom s lepšou viditeľnosťou a novou funkciou transpozície (F, Bb, Eb) , čo z nej robí ideálneho partnera pre každého hudobníka. Vylepšená bola kvalita zvuku a výstupu metronómu, takže ho je dobre počuť aj v hlučnom prostredí.
Tiež sa zlepšila kvalita, rýchlosť a presnosť ladenia, ktoré je nevyhnutné pre každé vystúpenie.
TM-70T je kompletne "Made in Japan", čo je dôkazom hrdosti a záväzku kvality spoločnosti Korg, ktorá je už mnoho rokov lídrom vo svete ladičiek/metronómov.

 • Vybavená funkciou veľmi presnej ladičky a metronómu. Tieto dve funkcie možno používať súčasne.
 • Veľký rozsah detekcie C1 - C8 podporuje širokú škálu nástrojov.
 • Ihlový LCD displej s vynikajúcou citlivosťou a viditeľnosťou.
 • Novo vybavená funkciou transpozície, ktorá okrem chromatickej umožňuje prepínanie medzi F, B♭ a E♭.
 • Vylepšený displej pre lepšiu viditeľnosť pri súčasnom zmenšení veľkosti TM-70.
 • Vylepšený metronóm, Sound Out a Sound Back pre ešte čistejší zvuk.
 • Kalibrácia je nastaviteľná tak, aby zodpovedala rôznym koncertným výškam tónov.
 • K dispozícii sú značky na označenie intervalov čistej durovej a molovej tercie.
 • Režim Sound Out a Sound Back sú skvelým spôsobom, ako trénovať sluch.
 • Metronóm ponúka široký rozsah tempa od 30 do 252 úderov za minútu. Vyberte si z troch typov nastavení tempa a 15 variácií rytmu.
 • Dlhá výdrž batérie až 250 hodín.
 • Pohodlná funkcia zálohovania pamäte a funkcia automatického vypnutia.
 • Skladací stojanček umožňuje, aby zariadenie stálo samostatne.
 • Univerzálny dizajn s ikonami pre jednotlivé funkcie.
 • Čierne a biele farebné varianty.
 • Vyrobené v Japonsku pre najvyššiu kontrolu kvality.
 • Samostatne predávaný kontaktný mikrofón CM-400 umožňuje ešte vyššiu presnosť ladenia. V ponuke je aj model TM-70C, ktorý je v balení s CM-400 vo farbe, ktorá zodpovedá telu ladičky/metronómu.

TM-70T je kompaktnejšia a jednoduchšia na používanie

Séria TM, ktorá spája ladičku a metronóm do jedného zariadenia, je vrcholnou ladičkou/metronómom, ktorá obsahuje to najlepšie z dlhoročnej technológie spoločnosti Korg. Model TM-70 je menší ako jeho predchodca TM-60, ale má väčší displej zobrazujúci názvy nôt a stupnice. Zvýšené rozlíšenie LCD displeja tiež uľahčuje viditeľnosť z rôznych uhlov, čo podporuje bezstresové a veľmi presné ladenie.

Sekcia ladičky rýchlo a presne určuje výšku tónu dychových a strunových nástrojov

Ihlový LCD displej so širokým rozsahom merania od C1 do C8 a dobrou odozvou

Široký rozsah merania od C1 (32,70 Hz) do C8 (4186,01 Hz) umožňuje jednoduché a presné ladenie nízkofrekvenčných nástrojov, nástrojov s množstvom ťažko zachytiteľných vyšších harmonických, a akustických nástrojov, ako sú gitary a ukulele. Kontaktný mikrofón CM-400 (predáva sa samostatne) možno použiť na prenos vibrácií priamo do ladičky, na spoľahlivé ladenie bez ohľadu na okolité prostredie.

LCD ihlový merač, ktorý využíva patentovanú technológiu spoločnosti Korg na presné zisťovanie výšky tónu bez časového oneskorenia, vám tiež umožňuje kontrolovať "chvenie", ktoré má tendenciu sa vyskytovať pri dlhých tónoch dychových nástrojov, a pomáha vám tak rozvíjať stabilný, neochvejný tón.

Pridaná funkcia transpozície prepínateľná do F, B♭ a E♭

Funkcia transpozície je užitočná pri transponovaných nástrojoch, kde sa skutočne hraná nota líši od názvu noty zapísaného v partitúre. Okrem zvyčajného C je teraz možné prepínať medzi F, B♭ a E♭. To umožňuje aj začiatočníkom hrať správne pri pohľade na partitúru.

Značky indikujúce intervaly čistej durovej a molovej tercie

V súbore, ako je big band alebo orchester, sa harmónie terciových intervalov ľahko vnímajú ako rozladené a môžu znieť lepšie miernou úpravou výšky tónu na čistú durovú alebo molovú terciu. Stupnica TM-70T poskytuje značky, ktoré označujú čisté durové a molové tercie, a jednoduchým naladením tak, aby sa ručička zhodovala s týmito značkami*, vám umožní hrať so súborom v krásnej harmónii. To je vhodné nielen pre orchestrálne nástroje, ale aj pre vokálnu hudbu alebo cvičenie a cappella.

*Pri ladení na čistú durovú alebo molovú terciu závisí konkrétna nota, ktorú treba upraviť, od hudby, ktorú hráte.

Režim Sound Out generuje referenčný tón

Okrem merača na vizuálne ladenie poskytuje TM-70T režim "sound out", ktorý vám umožňuje ladiť pomocou ucha pri počúvaní referenčného tónu z interného reproduktora alebo pripojených slúchadiel. Referenčný tón je možné vybrať z trojoktávového rozsahu C3 (130,81 Hz) až C6 (1046,50 Hz), čo podporuje nielen dychové, ale aj rôzne iné nástroje.

Režim Sound Back generuje referenčný tón, ktorý je najbližšie k výške tónu na vstupe

Režim Sound Back generuje referenčný tón, ktorý je najbližšie k výške tónu, ktorý hráte, a zároveň indikuje vašu vstupnú výšku tónu na merači. Keďže to umožňuje kontrolovať výšku tónu okom aj sluchom, umožňuje vám to presnejšie ladenie a je to ideálne aj na tréning sluchu. Zdokonaľovanie sluchu je obzvlášť užitočná metóda cvičenia pre začiatočníkov.

*Táto funkcia je k dispozícii, keď je pripojený buď konektor INPUT, alebo konektor slúchadiel (alebo obidva).

Sekcia metronómu, ktorá je užitočná na precvičovanie rôznych štýlov

Jednoduché nastavenie tempa pomocou troch rôznych metód

Tempo môžete nastaviť pomocou troch rôznych metód: "kyvadlový krok" umožňuje zvyšovať alebo znižovať hodnotu tempa rovnakým spôsobom ako na štandardnom kyvadlovom metronóme, "plný krok" umožňuje určiť tempo po jednotlivých krokoch v rozsahu 30 - 252 bpm, a "tap tempo" umožňuje určiť požadované tempo stláčaním spínača počas prehrávania skladby.

Pätnásť rytmických variácií na precvičovanie širokej škály hudobných žánrov
K dispozícii je 15 rôznych vstavaných rytmov* vrátane časových signatúr od 0 do 9, ako aj duol, triol, triol s vynechaním strednej noty, kvartol a kvartol s vynechaním strednej noty, pričom tempo možno ľubovoľne určiť v rozsahu 30 - 252 úderov za minútu. Sofistikované rytmy, ako sú trioly alebo kvartoly s vynechanými strednými notami, sa používajú v širokej škále štýlov od klasiky po rock a jazz.

*Pri súčasnom používaní funkcie ladičky a funkcie metronómu nie je možné zadať trioly, trioly s vynechanými strednými notami, kvartoly alebo kvartoly s vynechanými strednými notami.

Kvalita Made in Japan

Ladenie je základom hry a hudobníci by sa mali pri používaní našich ladičiek a metronómov cítiť bezpečne, preto sa TM-70T vyrába v Japonsku, aby sa zabezpečila najvyššia možná kontrola kvality.
V roku 1975 Korg predstavil koncept ihlového merača, ktorý je základom moderných ladičiek, a bol jednou z prvých spoločností, ktoré začali vyrábať kompaktné ladičky. Odvtedy prišiel Korg so širokou škálou ladičiek a metronómov použiteľných v každej situácii.
Ladička TM-70T, ktorá v sebe zahŕňa všetky ladiace technológie, odborné znalosti a desaťročia skúseností spoločnosti Korg, bude dobrým partnerom na dlhé roky, a bude podporovať a zlepšovať vašu hru.